Czyszczenie akcesoriów VELUX

Wszystkie produkty dekoracyjne i przeciwsłoneczne VELUX zostały wyprodukowane, abyś przez lata cieszył się z ich użyteczności i funkcjonalności. W tym celu poddajemy je specjalnym testom wytrzymałości na kurz i brud.

Sposoby czyszczenia

Zalecamy zastosowanie się do poniższych sposobów czyszczenia naszych produktów VELUX.

1. Kurz

Regularne odkurzanie sprawi, że Twoje rolety będą wciąż wyglądały jak nowe. Delikatnie odkurz roletę za pomocą przystawki ze szczotką w Twoim odkurzaczu.

2. Czyszczenie materiałów z wzorem

Rolety z wzorem i delikatną tkaniną przetrzyj miękką ściereczką lub gąbką zwilżoną letnią wodą. Czyść delikatnie, aby nie uszkodzić lub rozprostować marsczenia na tkaninie. Tarcie może spowodować uszkodzenie tkaniny.

3. Żaluzje aluminiowe

Zredukuj gromadzenie się elektryczności statycznej poprzez przetarcie lameli i prowadnic cienką warstwą detergentu.

4. Tkaniny

Nie należy używać do czyszczenia tkanin zaciemniających magnetycznych rękawic czyszczących, gdyż grozi to zniszczeniem powłoki zaciemniającej. Podczas czyszczenia każdego okna lub rolety, stosuj detergent na ściereczkę, a nie bezpośrednio na produkt. Zapobiegnie to uszkodzeniu tkaniny od rozpryskiwania środka czyszczącego. Nawet jeżeli niektóre tkaniny mogą sprawiać wrażenie idealnych do zastosowania na zewnątrz, są przeznaczone wyłącznie do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.